Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 05:13

Дитяча філія Новоукраїнської центральної бібліотеки

Меню сайту
Сайт-партнер:
Мебель под заказ - студия LOFT
KeksNews - новости и блог на разную тематику
Новини

Інформація про сайт

        Новоукраїнська дитяча бібліотека 

Новоукраїнська районна дитяча бібліотека була створена в 1948 році. В даний час районна дитяча бібліотека має приміщення, площа якого  - 236 кв. м.

            У 1947 році від книжкового фонду дорослої бібліотеки було організовано дитячий філіал з книжковим фондом біля 2-ох  тисяч примірників книг. Пізніше у 1948 році філіал було перейменовано в дитячу бібліотеку з новим поповненням книжкового фонду та читачами, яких налічувалося біля 300 читачів. Бібліотека була розміщена в  маленькому будиночку на території  нинішньої спортивної  школи з примітивним бібліотечним обладнанням  ( спогади очевидців).

        Першою завідуючою дитячою бібліотекою була Анікіна Віра Степанівна, потім Левицька Віра Василівна. Складні були ті часи. Фонд бібліотеки , після визволення м. Новоукраїнки поповнився за рахунок подарунків, які надходили з Росії: Саратовської, Оренбурзької областей. І вже в 1950 році бібліотечний фонд дитячої літератури налічував  шість тисяч примірників книг. На той час у бібліотеці було два працівника.

        В 1956 році бібліотеку було переведено в  просторе, гарне приміщення, де і до цього часу знаходиться районна дитяча бібліотека. Доречно сказати, що приміщення бібліотеки є архітектурною пам’яткою кінця ХІХ – початок ХХ ст..

Завідуючою бібліотекою стала Гончар Ія Петрівна. Це була енергійна, талановита, вимоглива жінка, в якої була дуже розвинута бібліотечна фантазія, хоч сама за спеціальністю педагог. Важко було в той час вибити кошти для бібліотеки, а Ії Петрівні це вдалось І вже на той час у бібліотеці були гарні стелажі, чудові  покриття і все це робилось  заради дітей.
 

        В 1962 році бібліотеці було присвоєно ім’я Вані Демченка, на честь місцевого героя, який загинув від рук бандитів, захищаючи своє рідне місто Новоукраїнку. А  в 1963 році бібліотека отримала звання « Бібліотека відмінної роботи».  Книжковий фонд на  1 січня 1965 року становив 2960 примірників книг. В той час працювали висококваліфіковані працівники, Болтян А.Г., Глущенко В.Г., Литвин Н.М., Панченко Т.М. Вже тоді в бібліотеці було 4 ( чотири) працівники. В 1965 році Ія Петрівна виїхала з Новоукраїнки, в зв’язку з переводом чоловіка на інше місце роботи.

     Районним відділом культури на посаду завідуючої районної дитячої бібліотеки було призначено Болтян Альвіну Григорівну, 1937 р. н.    

         Трудова діяльність Альвіни Григорівни розпочалася у 1954 році в Сотбалківській сільській бібліотеці Новоукраїнського району. Заочно закінчила Олександрійське училище культури в 1957 році. А в 1959 р була переведена на роботу в Новоукраїнську бібліотеку для дорослих, а  згодом у 1962 році перейшла працювати в районну дитячу бібліотеку, завідуючою читальним залом. Заочно навчалася в Харківському державному інституті культури, який закінчила в 1967 році. Вже тоді надавалася значна методична та практична допомога: семінари, практикуми для сільських, міських, шкільних бібліотек по роботі з дітьми.        

 

Мережа бібліотек складала: 36 сільських бібліотек, 2 міські бібліотеки, 1 дитяча сільська бібліотека

 

       Проводилась велика масова робота по залученню читачів –дітей до читання книг. Значна увага приділялась індивідуальній роботі з кожним читачем зокрема. На 1 січня 1975 року бібліотечний фонд становить 41789 примірників книг. Завдяки згуртованій систематичній роботі з читачами-дітьми майже всі учні 1-8 класів міста та району були читачами бібліотеки, як районної дитячої так і міських та сільських бібліотек. Дитяча бібліотека обслуговувала 3500 читачів-дітей. Штат складався з 5 чоловік.

 

       Робота колективу дитячої бібліотеки була по заслузі оцінена обласним управлінням культури, обласною бібліотекою, обкомом  та райкомом компартії, райвиконкомом, районним відділом культури. Колектив бібліотеки неодноразово нагороджувався  грамотами та почесними грамотами.

 

        Альвіну Григорівну, як одну із кращих працюючих завідуючих районних дитячих бібліотек, було затверджено обласним управлянням культури позаштатним методистом обласного управління культури В обов’язки входило з працівниками обласного управління культури виїздити в райони області з метою надання методичної допомоги іншим бібліотекам та запозичення  і узагальнення досвіду роботи кращих бібліотек  і доведення цього досвіду до всіх бібліотек області. За цей час, будучи позаштатним методистом, вона побувала в кожній районній бібліотеці області.

 

       Альвіна Григорівна входила до складу делегації від Кіровоградської області по ознайомленню з роботою дитячих бібліотек нашої країни і виїздила  до різних міст: Ленінграда, Києва, Бєлгород-Дністровського , Одеси, Хмельницького   та  інших. Делегацію очолювала прекрасна людина, завідуюча обласною дитячою бібліотекою ім.. А.Гайдара Шипілова В.А.

 

       Дякуючи всім працівникам районної дитячої бібліотеки, Альвіні Григорівні, випала честь, як одній із кращих завідуючих районних бібліотек області, поїхати до народної республіки Болгарії в місто Толбухін для ознайомлення з роботою бібліотек. Альвіна Григорівна нагороджена медаллю « За трудову доблесть» « Ветеран праці». Взагалі то були часи  зустрічей і розквіту бібліотеки, книги.   

 

       В районній дитячій бібліотеці побували і запам’яталися зустрічі з письменниками – земляками: М.Далеким, В.Логвиненком, О Микитенком. В.Кочевським, Теренем Масенко, Г.Карєвим та відомими українськими письменниками В. Козаченко, П.Загребельним, Надією Приходько, Кузьмой Грибом, Леонідом  Тендюком.

                                                                                                                     

 

                                      1967 р.                         Григорій Карєв

                                                                                                          

 

                                     1967 рік                       Терень Масенко

                                                                                                                              
 

                                     1971 р.                          Василь Козаченко

                                                     

 

                                    1971 р.          Олег Микитенко – син Івана Микитенка

                                                       

 

                                    1972 р.                          Леонід Тендюк

                                                       

 

                                    1972 р.                         Надія Приходько ( в центрі)  

                                                       

                                   1990 р.                          Кузьма Гриб

 

У 1975 році  районі було проведено централізацію бібліотечної системи, яка об»єднала дві районні бібліотеки для дорослих та для дітей, а також 37 сільських, 2 міські бібліотеки, і дитячу сільську бібліотеку.  Районна дитяча бібліотека стала працювати в ЦБС. При централізації книжковий фонд постійно поповнювався цікавою художньою і пізнавальною літературою, весь час зростав і вже налічував 57800 примірників книг. Бібліотекою  передплачувалося понад 70 назв періодичних видань, гарну підписку мали і сільські бібліотеки, а також були добре укомплектовані дитячою літературою.

13 червня 2017 року на сесії Новоукраїнської міської ради було прийнято рішення реорганізувати Новоукраїнську районну дитячу бібліотеку у дитячу філію Новоукраїнської центральної бібліотеки.

      Сьогодні в  бібліотеці працює 5  чоловік. Має два відділи: дошкільників, 1-4 кл. та відділ 5-9 класів. На даний час книжковий фонд становить 38920 примірників книг.  

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz