У нашім минулім –
там воля і слава,
У нашім минулім –
безсмертні діла.
Напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці, який співпадає з Днем українського козацтва та Днем захисника Вітчизни в бібліотеці проведено презентацію книжкової виставки «Моя Україна – колиска козацької волі».
І розділ виставки під назвою «Мудрість козацької доби», включив у себе історичну літературу, де висвітлюється тема козацької доби в Україні.
![](/_nw/4/s89393978.jpg)
ІІ розділ «Володарі гетьманської булави» розповідає про славетних гетьманів – ватажків козацького війська, таких як, Богдан Хмельницький, Іван, Мазепа та ін.
![](/_nw/4/s00562753.jpg)
ІІІ розділ «Лицарський дух козаків у художніх творах» знайомить читачів з художніми творами українських письменників М. Пригари, З. Мензатюк, О. Ільченка, І. Крип’якевича, А. Кащенка та ін. про славне козацьке минуле.
![](/_nw/4/s89117591.jpg)
Наша виставка надає унікальну можливість, насамперед молодому поколінню, перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, «прожити» їхнім життям, вдивитися в портрети українських гетьманів і полководців, побачити, як воювали і як виглядав побут запорожців.
Наразі ця сторінка нашої історії надзвичайно актуальна, адже блискучі перемоги запорожців у жорстоких боях, їхня любов до своєї вітчизни та незрадлива вірність побратимам є тим історичним і духовним стрижнем, що надає сили й енергії для боротьби за українську незалежність сьогодні. Ми українці і повинні перш за все пам’ятати: хто ми, звідки наші корені.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку та ознайомитись з літературою яка допоможе вам збагатити свої знання та поринути у чудовий світ історії українського народу — Козаччину.
![](/_nw/4/s53695402.jpg) ![](/_nw/4/s26013877.jpg)
|